Önemli Bilgiler

Hakkımızda

Alamut Yelkencilik 2011 yılında Ankara'lı denize gönül vermiş bir grup arkadaş tarafından düşünülerek hayata geçirilmiştir ve herhangi bir ticari kaygı içermemektedir.

Başlangıçtaki amacımız profosyonel iş hayatlarımızın yoğun ve stresli ortamlarından uzaklaşıp bir nebze nefes almaktı. Kısıtlı zamanlarda da olsa, bunu gerçekleştirdiğimiz anlarda, yaşadığımız mutluluğu anlatmaya kelimelerin yetersiz kalacağını söylemeden de geçemeyiz... Geçen zaman içinde, denizcilik hakkındaki bilgi dağarcığımız genişledikçe ve denizin samimiyetini tanıdıkça; hobi olarak başladığımız denizcilik bizim için, denizi seven ve merak eden herkesi kucaklamak isteyen ciddi bir amaç halini aldı.

Şimdi, oturduğunuz yerde arkanıza yaslanın ve gözlerinizi kapatın: teknenizin burnu, denizin sularını yararak ilerlerken; deniz kaplumbağaları, yunuslar, martılar arkadaşınız olmuş. Birazdan tuttuğunuz balığı yiyeceksiniz. Belki akşama saklar, dostlarınızla da paylaşırsınız. Demir yerinde veya iskelede, ne hikayeler var akşama... Her türlü günlük koşuşturmadan uzakta, huzur içinde olduğunuzu hayal edin... ve kendinize sorun; bunu yapmak bu kadar zor mu diye.

Biz sizin adınıza yanıtlayalım; hayır zor değil! Yeter ki isteyin ve bir yerlerden başlayın. Hiçbir zaman geç değildir. Bunu bizler çok iyi biliyoruz...

Bizim hedefimiz de denize ve yelkene tutkun ama bir türlü yola çıkamayan dostlara destek olmak, bilgilerimizi onlarla paylaşmak ve deniz bilincine katkıda bulunmaktır.

Pruvanız neta, rüzgarınız tatlı olsun.

 

Üyelik Girişi
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar30.982931.1071
Euro33.538533.6729
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam43
Toplam Ziyaret250771
Saat